Čechy čeká porce přípravných zápasů. Při generálce na MS v hokeji čeká na Čechy Kanada

Canada
foto: Shutterstock
3. 4. 2016

80. mistrovství světa v hokeji, jež se uskuteční v Rusku, se blíží. Šampionát se bude odehrávat v městech Moskva a Petrohrad. Startuje za necelý měsíc a trenér České reprezentace, pan Vůjtek, začíná pomalu ale jistě střádat plány na jednotlivé posty hokejové reprezentace. K dispozici má několik přípravných zápasů, které doufejme, budou stačit.

Přípravné zápasy české reprezentace před MS v hokeji 2016

Česká reprezentace má před sebou dva přípravné turnaje. Jde o Euro Hockey Challenge konané 6. až 15. dubna, kde reprezentace změří své síly s konkurenty z Německa a Švýcarska. Po týdenním oddechu následuje Euro Hockey Tour, která startuje 21. dubna a končí 8 dní poté. Zde se Češi utkají se seveřany, respektive s hráči reprezentací Finska a Švédska. První zmiňované zápasy budou záležitostí reprezentantů působících čistě v Evropě. Hráči z NHL nebudou v duelech začátkem dubna k dispozici, protože základní část zámořské soutěže končí až 10. dubna.  Navíc, spousta hráčů bude se svými kluby pokračovat ve vyřazovací části. Již teď vám ale můžeme sdělit, že svojí účast na MS v hokeji 2016 přislíbil Tomáš Plekanec, jehož Montreal již nemá možnost probojovat se do play-off. Důležitým faktorem bude Tomovo zdraví. Pokud bude fit a projde zdravotní prohlídkou, k reprezentaci se během dubna připojí.  Plnění reprezentačních povinností se očekávají také od brankáře Winnipegu Ondřeje Pavelce, kterému se opět nepovedlo dostat do bojů o Stanleyho pohár.

Při generálce na MS v hokeji čeká na Čechy Kanada

Hlavní zkouškou před samotným začátkem MS v hokeji bude pro Čechy zápas s Kanadou, který sehrají 3. května v O2 aréně v Praze, pouhé tři dny před startem mistrovství. Během dubna můžeme očekávat postupné doplňování kádru hráči ze zámořské hokejové ligy, jejichž týmy vypadnou v prvních kolech play-off. Přece jenom by jména jako Krejčí, Voráček, Hertl, Hudler či Gudas zvedli kvalitu našeho mužstva. Ostatně tlak, který je na hráče, především novice, během šampionátu vytvářen, by díky hráčům z NHL poklesl. Výsledek budeme moci posoudit hned první hrací den, kdy nás čekají domácí rusové, kde kromě síly Sborné budeme muset čelit i síle podpory domácího publika.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč