Červenka vedle spoluhráčů z NHL ožil. David Pastrňák svého nového kolegu chválil

Roman Cervenka
foto: Iurii Osadchi/Shutterstock.com
1. 5. 2016

Naprosto odlišný zápas oproti středě. Vůjtek nechal pro své svěřence po debaklu Švédů objednat do kabiny třicet pizz. Hokejisté v sedmém přípravném utkání na MS v hokeji 2016 rozdrtili Tre Kronor 7:1. Hokejisty podle trenéra nakopla první formace, jež se postarala o úvodní dva góly.

Červenka se před začátkem MS v hokeji konečně rozehrál

Roman Červenka, nová posila švýcarského celku Fribourg-Gottéron, v přípravě nebyl příliš produktivní. S posilami z NHL ovšem chytil druhou mízu a společně s Tomášem Plekancem a Davidem Pastrňákem nakopli zbytek českých hokejistů k chvály hodnému výkonu.  „Je to výborný hráč, má dobrou střelu i hlavu. Musíme si najít každý svoji pozici. Když budeme blízko sebe a dávat si rychle puky na hole od sebe, budeme všichni spokojeni,“ mluvil o spoluhráči z lajny v pozápasovém rozhovoru bostonský David Pastrňák.

Havířovský rodák puk za svůj první gól v repre věnuje své mámě

David Pastrňák už ve svém prvním utkání na mezinárodní scéně ukázal, že bude pro reprezentaci na MS v hokeji 2016 velkým přínosem. První gól na sebe tak nenechal dlouho čekat. Havířovský rodák se dočkal hned v druhém utkání. Prémiovou trefu zaznamenal v první třetině pátečního zápasu proti Švédům. Kotouč, s nímž vstřelil slavnostní gól, si nechal na památku. „Vezmu si ho domů, dám ho mámě. Ta má všechny moje věci,“ konstatoval. Dále mluvil o švédských přesilovkách, které podle Davida bývají v zápase rozdílové. Za klíčový okamžik považoval úspěšně odražené oslabení v druhé třetině: „Poučili jsme se ve všech směrech. Do druhé třetiny jsme nastoupili docela slušně, sice jsme udělali fauly, ale kluci to výborně ubránili. Švédské přesilovky bývají v zápasech rozdílové.“ V závěru promluvil o atmosféře a příštím týdnu: „Super, fanoušci si to užili. A my také. Ale jak jsem řekl – musíme se dál soustředit, aby to příští týden bylo zase o něco lepší.“ 

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč