Češi jsou v Moskvě! Mistrovství světa v hokeji zahájí proti domácím

Sergei Shirokov
foto: URALSKIY IVAN/Shutterstock
5. 5. 2016

Čeští hokejisté jsou od včerejšího dne v Moskvě. Po úterní prohře s Kanaďany je čekalo brzké stávání a již v ranních hodinách byl připraven na odlet z pražské Ruzyně. Národní tým se po příletu ubytoval v hotelu Crowne Plaze, kde bude v době šampionátu pobývat společně se šesti zbývajícími reprezentaci. Hráči ví, že nepatří k favoritům MS v hokeji 2016. Pro zisk medaile ale udělají vše, co jim síly dovolí. 

Posil z NHL není mnoho. Vůjtek si ponechá rezervu

Do Moskvy odcestovalo 27 hokejistů. Vůjtek má o konečné sestavě předběžnou představu, avšak finální soupisku zatím neoznámil. Už teď je ale jisté, že z kádru minimálně dva hráči vypadnou. Český hokejový tým na letošním MS v hokeji nemá tolik hráčů z NHL, jako reprezentace Ruska, Finska, či Švédska. Ze zámoří figurují na soupisce pouze čtyři posily a to Michal Jordán, Jiří Sekáč, David Pastrňák a kapitán Tomáš Plekanec. V druhé sérii bojů o Stanley Cup podle prozatímního vývoje nejspíš nevypadne žádný z celků, v kterých figurují čeští hráči. Trenér Vůjtek i přesto prozradil, že si minimálně jedno místo pro případnou posilu z NHL přece jenom ponechá. 

Klíčový bude start proti ruské sborné

České mužstvo na první pohled působí nenápadné, ale přesně v tom může být jeho největší síla. Pokud si kluci sednou, mají možnost stát se národními hrdiny. Klíčový bude hlavně start na MS, respektive první zápas proti ruské sborné, druhý proti Lotyšsku a po dnu volna také utkání se Švédy. Vůjtek označil úvodní tři utkání jako hlavní privilegium pro zisk medaile a případného úspěchu na šampionátu. Zahajovací utkání na MS v hokeji hrají čeští hokejisté v Pátek patnáct minut po devatenácté hodině. Sobotní klání proti reprezentaci Lotyšska se koná ve stejných hodinách. Vůjtek ví, že favority Češi nejsou, nevidí také ovšem důvod, proč bychom nemohli překvapit. Nejraději by zaskočil týmy, s kterými se počítá na nejvyšší pozice.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč