Češi, kteří by se mohli zúčastnit MS v hokeji 2016 – Pacifická divize

nhl-logo.jpg
foto: NHL
7. 3. 2016

Ve třetím díle miniseriálu o tom, kteří Češi působící v NHL by se mohli podívat na MS v hokeji v Moskvě a Petrohradě, se přesuneme do Pacifické divize. Ta sdružuje celkem sedm týmů, ve kterých není o česká jména nouze. Nicméně u kolika z nich je alespoň nějaká šance, že se na letošní světový šampionát podívají?

Jednoznačně nejhorší postavení nejen v divizi, ale i v celé NHL mají hráči Edmontonu. Ti se nacházejí na posledním místě a jejich šance na probojování se do play-off jsou již de facto nereálné. V tomto týmu působí jediný český zástupce a to obránce David Musil. Nicméně jestli zrovna on dostane od Vladimíra Vůjtka pozvánku, je zatím velmi nejisté a tudíž v jeho případě stále zůstávají velké otazníky.

V Pacifické divizi je možné načerpat hvězdy do útočných řad

Podobně, byť jen o trochu lépe, jsou na tom týmy Calgary a Vancouveru. Ani v jejich případě již spíše nelze počítat s postupem do vyřazovací části zámořské soutěže a tudíž pokud nedojde k výměně hráčů, tak je možné, že některé z nich na MS v hokeji 2016 uvidíme.

A zatímco ve Vancouveru působí pouze Radim Vrbata, který by byl značnou posilou pro český výběr, tak v Calgary je počet našich zástupců mnohem bohatší. A všichni by měli pro národní výběr určitě velký přínos. Ať již se jedná o obránce Jakuba Nakládala či Ladislava Šmída, případně o útočníky Radima Vrbatu či Jiřího Hudlera.

V hledáčku mohou být i Michálek či Hertl

Play-off nemá stále jisté ani Arizona se Zbyňkem Michálkem a Martinem Hanzalem, popřípadě ani San Jose, kde zase působí český talent Tomáš Hertl. Podobně je na tom i Anaheim, ve kterém ale žádný z českých legionářů nepůsobí.

Je tedy zřejmé, že v Pacifické divizi má reprezentační kouč Vladimír Vůjtek z čeho vybírat. Využije tohoto nabízeného potenciálu nebo se po členech svého reprezentačního výběru pro závěrečný turnaj sezóny poohlédne jinde?

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč