Češi mají na výběr olympiádu nebo NHL. Účast na MS v hokeji 2017 není ohrožena

Před dvojicí českých hokejistů stojí v nadcházejících měsících nelehký úkol, respektive rozhodnutí, a to kývnout na nabídku z NHL, nebo bojovat o účast na olympiádě v Jižní Koreji. Jmenovitě se jedná o hráče ruské soutěže KHL, obránce Jakuba Jeřábka a brankáře Dominika Furcha. Jejich účast na MS v hokeji 2017 není v ohrožení.

Jeřábek i Furch by si rádi zahráli v NHL
Jakub Jeřábek o nabídkách z NHL ví, avšak není nejmladší, a pokud by nějaká konkrétní nabídka přišla, mohlo by se jednat o jednu z posledních v jeho kariéře. I z toho důvodu oželení NHL kvůli olympiádě a setrvání v Rusku není na prvním místě. Brankář Avangardu Omsk, Dominik Furch, vidí situaci obdobně. Furch nepatří k nejmladším, má 27 let a pokud by se měl přesouvat do NHL, určitě ne na základě dvoucestné smlouvy, která mu nezajistí jistotu na soupisce hlavního týmu. Navíc, když má v Rusku velmi slušné platové podmínky. U dvoucestné smlouvy v NHL by si vydatně pohoršil. Český brankář za Omsk předvádí skvělé výkony a je jasnou jedničkou týmu, ten trvá na jeho setrvání.
OH nebo NHL, výběr není jednoduchý
Oba hráči cítí možnost zahrát si na olympiádě v Koreji. Hráči z NHL se nezúčastní, což zvětšuje šance hokejistů působících v Evropě. Furch i Jeřábek pro portál iDnes.cz uvedli, že žádné konkrétní nabídky na papíře zatím nemají. O tom, zda do NHL nakonec odejdou rozhodnou nadcházející měsíce tohoto roku, jelikož se oba dva ukáží na Mistrovství světa v hokeji 2017 ve Francii a Německu. Pokud potvrdí svou kvalitu a předvedou za Českou republiku odhodlané výkony, mohou být nabídky z NHL definitivní.
Ovečkin rozhodnutí NHL netoleruje. Šéf Capitals s ním souhlasí
Uplynula nějaká doba, co se hlavní zástupci zámořské NHL rozhodli, že hráčům nedovolí startovat na nadcházejících olympijských hrách v Koreji. Rozhodnutí u hráčů vyvolalo značný nesouhlas, především u těch z Evropy. Jak budou situaci řešit ještě není známo, nicméně takový Alexander Ovečkin se vyjádřil dost jasně, že se nebude nikoho ptát, zda může reprezentovat svou zemi na OH. Ovečkin má podporu i u samotného šéfa Washingtonu Capitals.
