Češi na druhý pokus Švýcary zdolali. O výhře v prodloužení rozhodl Vincour

Ceska-stridacka.JPG
foto: Milan Fencl
16. 4. 2016

Česká reprezentace v pátek odehrála čtvrtý přípravný zápas před nadcházejícím MS v hokeji proti výběru Švýcarska. Utkání se odehrálo ve švýcarském Bielu, v rámci soutěže Euro Hockey Challange, jež spadá pod Euro Hockey Tour. Změn v sestavě proběhlo pár. Do brány poklekl Pavel Francouz, kvůli zdravotním komplikacím z obrany vypadl Jeřábek a z útoku pro změnu Lukáš Radil. V zápase nenastoupili ani ofenzivně ladění Koukal s Kubalíkem. V brance Švýcarů nastoupil Mayer, pro kterého bylo utkání s Čechy symbolické, neboť má české kořeny.

Zápas chudý na góly, nikoliv šance. Fanoušci si středoevropskou bitvu užili na výbornou!

Češi ze začátku zápasu museli bránit, neboť hru diktovali domácí a tlak, jež si vytvářeli, začal našim reprezentantům dělat problémy hned ze startu. Švýcaři měli v úvodu k dispozici přesilovou hru, ale naštěstí z ní nedokázali nic vytěžit. Svěřenci trenéra Vůjtka hru v oslabení zvládli. Následně přišla početní výhoda. Na rozdíl od Švýcarů jsme konečně přišli na správný recept, jak skórovat v přesilové hře. Poprvé v přípravě jsme využili přesilovou hru, když v sedmé minutě skóroval Petr Holík. Po zbytek třetiny byli na koni opět domácí. Reprezentanti Švýcarska nás v prvním dějství přestříleli 18:4. V druhé třetině se začalo hrát nahoru dolů. Fanoušci si hokej vyloženě užívali. Po nevyužité přesilovce českého celku měli domácí několik šancí. Když se utkání přehouplo do své druhé půlhodiny, český tým čekala hra v oslabení pět na tři. Pavel Francouz se v oslabení blýskl několika pěknými zákroky a své spoluhráče bezvadně podržel. Druhá třetina se tedy obešla bez branek. Třetí se v mnohém podobala té druhé. Když už se ale zdálo, že si tento večer fantastický Francouz připíše nulu, Švýcaři zatnuli zuby a v power play srovnali. Pouhou minutu a 14 sekund před koncem skóroval Felicien Du Bois a zápas poslal do prodloužení. Hra v této chvíli gradovala. Tempo bylo fantastické. Francouz lapil Marcu Wieserovi dvě tutové šance. V prodloužení svými zákroky posílal domácí vyloženě do kolen. V čase 64:44, kdy už se hráči připravovali na nájezdy, udeřil z ničeho nic Tomáš Vincour, jež získal kotouč v útočném pásmu a ukončil utkání s vítězným koncem pro Čechy.

 Čtvrté přípravné utkání české reprezentace na MS v hokeji 2016

 Zápas sice nenabídl mnoho branek, pěkných akcí a šancí ale nespočet. Přípravné utkání sledovalo více jak čtyři a půl tisíce diváků. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Robert Mayer ze Švýcarska a český brankář Pavel Francouz.  Česká reprezentace v přípravě pro nadcházející MS v hokeji 2016 v Rusku bude pokračovat ve Finsku, kde se utká s tamní reprezentací ve dnech 21. a 23. dubna.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč