Češi na MS v hokeji skončí nejlépe pátí! Američané jdou dál

Tim Thomas
foto: URALSKIY IVAN/Shutterstock
19. 5. 2016

Česká hokejová reprezentace nenavázala v play-off na první místo ze skupiny a po utrápeném zápase s výběrem USA končí. Neproměněné šance a šest nevyužitých přesilovek se nám stalo osudným. Výrazně omlazený americký kádr postupuje výhrou po nájezdech 1:2.

Americký talent rozhodl! Hlavní slovo měli gólmani

Na úvod zápasu Češi potvrzovali, i přes mírně viditelnou nervozitu, roli favorita. Vše se potvrdilo v 17. minutě, kdy vstřelili první branku utkání. Tomáš Zohorna byl faulován při samostatném újezdu. Následné trestné střílení hravě proměnil 1:0. Američané po přestávce srovnali stav zápasu. V dvaadvacáté minutě, velmi rychle po začátku druhé třetiny, dorovnal talentovaný Matthews 1:1. Skvělým výkonem se blýskli oba brankáři, kteří byli jednoznačně klíčovými hráči svých týmů. Kinkaid vychytal několik českých příležitostí. Furch Čechy podržel hlavně při šanci Brocka Nelsona a Patricka Maroona. Třetí dějství nepřineslo žádnou branku. Následovalo tak prodloužení. V prodloužení hráli Američané přesilovou hru 4 na 3. Furch národní tým i v tomto oslabení podržel a obrovskou příležitost Schoedera vytáhl vyrážečkou mimo. O vítězi rozhodovali až nájezdy. Česká trojice Kašpar, Koukal, Zohorna neuspěla a jediný přesný zásah Matthewse rozhodl o postupu Američanů.

Skupinová fáze na jedničku! Nejdůležitější zápasem je nicméně čtvrtfinále

Čtvrtfinále je bráno jako zlomový bod šampionátu. Zde se rozhoduje, zda li bude dané mistrovství bráno jako úspěšné či nikoliv. Český kádr, plný nováčků, letos neuspěl. Za předvedený výkon se nemusí v žádném případě stydět. Neprohrál jediný z osmi odehraných zápasů v základní hrací době a po prvním místě ve skupině se musí obejít bez bojů o medaile. Americký výběr v semifinále vyzve Švédy nebo Kanadu.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč