Češi nasázeli v dvojzápase s Němci devět branek! Vůjtka potěšil hlavně první zápas

Roman Cervenka
foto: Iurii Osadchi/Shutterstock.com
10. 4. 2016

Česká hokejová reprezentace za sebou má první dva zápasy v rámci přípravy na nadcházející MS v hokeji. Oba duely odehráli v ústecké aréně proti výběru Německa. Mezi jednotlivými zápasy měli hráči den volna. Utkání proběhla ve středeční a páteční podvečer. Vůjtek dal šanci několika novým tvářím a výsledek nebyl vůbec špatný.

Středeční utkání se změnilo v gólové hody českého mužstva

Středeční střetnutí nabídlo spoustu krásných akcí. První třetina ale byla celkem klidná a hra nabrala na obrátkách až ve své druhé třetině. Skóre otevřel premiérovou trefou v reprezentaci Martin Dočekal, ovšem stav v podstatě ihned srovnal Felix Schütze. Když se zápas přehoupl do své druhé půle, Češi mohli díky trefě Jana Rutty jásat podruhé. Před odchodem do kabin jsme stihli přidat ještě jednu branku, kterou měl na svědomí Petr Holík. Třetina třetí nejdříve nabídla snížení Němců, když Simon Danner poslal puk nekompromisně za Francouzova záda. Dvoubrankové vedení vrátil domácím Koukal. Poslední desetiminutovka již patřila čistě Čechům. Němci se sesypali jak kostičky z lega a obdrželi další tři branky, o které se postarali Hradil, Holík a Vincour. Konečný výsledek prvního z duelů skončil jasně 7:2 pro Čechy.

Páteční duel přinesl premiéru tří nováčků

Po středečním debaklu se tedy dalo očekávat, že náš soupeř přistoupí k pátečnímu zápasu zodpovědněji. Český tým nastoupil v lehce pozměněné sestavě, když do branky poklekl Dominik Furch a svou premiéru si mohli odbýt útočníci Červený, Horák a Gulaš. První třetina byla rovněž pozvolnější, a stejnak jako v prvním zápase jsme nebyli svědkem jediné branky. Ta druhá ovšem začala pro české hráče pěkně zostra. Hned v první minutě zamířil přesně německý Daniel Pietta a poslal Němce do vedení. Naši hráči poté přidali vydatně na tempu. Srovnání bylo pouze otázkou času a přišlo o deset minut později, když se prosadil Martin Zaťovič. Třetí dějství nabídlo podobné tempo, jako druhé. Český celek dostal v prvních minutách možnost zahrát si přesilovou hru, kterou vzápětí i proměnil. Po skvělé kombinaci poslal domácí do vedení Tomáš Kundrátek. Během poslední třetiny bylo k vidění ještě několik slibných akcí obou mužstev, ale žádná z nich už gólem neskončila. Páteční utkání nepřineslo tolik branek, ale i přesto čeští hráči ve výsledku zvítězili 2:1.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč