Češi s Kovářem v brance na Švýcary nevyzráli a před MS v hokeji poprvé podlehli

ceska_stridacka.JPG
foto: Milan Fencl
14. 4. 2016

Česká reprezentace za sebou má další ze přípravných zápasů na MS v hokeji 2016. Vůjtkův výběr se ve středu, v rámci Euro Hokey Tour, utkal s výběrem švýcarské reprezentace. Trenéři provedli v sestavě pár změn. Do branky, po návratu, zaklekl Jakub Kovář, naopak Hrabal, Kolář, Hruška a Červený do utkání vinou zranění nezasáhli.  Náhradní, třináctou, pozici útočníka dostal na povel Jarůšek. Češi si v předcházejících přípravných zápasech připsali plný počet bodů, proti reprezentaci „bílého kříže“ byl výkon horší. Předvedená hra nebyla špatná, ale přesilové hry Češi vůbec nezvládli.

Gól Švýcarů v oslabení poslal Čechy do kolen

V první třetině jsme hráli aktivně, ale jako první se slova ujali domácí. Lino Martshini využil početní výhodu a v čase 5:08 otevřel skóre zápasu. Pro Švýcary to tedy bylo 1:0. Češi na první branku dokázali rychle zareagovat. Pouhých 65 sekund jim trvalo srovnat. Lukáš Kašpar se nenechal příliš pobízet a chytrou nahrávku od Kempného dostal až za Zurkirchenova záda. Do kabin se odcházelo za stavu 1-1. V druhém dějství jsme měli k dispozici 48 sekund dlouhou přesilovou hru, která ne jenom že k ničemu nevedla, ale rovnou nás srazila na kolena. Švýcaři dvojnásobné oslabení přežili, a jenom co se na ledě objevili čtyři, dokázali nám v oslabení vstřelit branku. Do opětovného vedení poslal Švýcary Denis Hollenstein, utkání v té chvíli bylo přesně v polovině. Po této brance jsme přestali hrát a další Švýcarský zásah byl pouhou otázkou času. O osm minut později v čase 38:49 Švýcaři našeho lajdáctví využili. Marc Wieser na poprvé Kováře nepřekonal, napodruhé ovšem puk za jeho záda již procedil. Třetí třetina nepřinesla Čechům velké množství akcí, ovšem skórovat se našim podařilo. Robert Kousal šikovně tečoval střelu Tomáše Zohorny a Češi alespoň snížili. Více nám Švýcaři nedovolili a závěr si pohlídali. Ve středečním utkání jsme domácím ve výsledku podlehli 3-2.

Do MS v hokeji 2016 Češi musí přesilovky zlepšit

Pokud chceme na nadcházejícím MS v hokeji 2016 v Rusku uspět, budeme muset začít využívat početní výhody. Naši reprezentanti přesilovky těžce nezvládli. Hráli dokonce přesilovku pět na tři, jenomže měli problém udržet puk na hokejkách. Obranná lajna nestřílela, takže krytí výhledu brankáře Zurkirchena bylo zbytečné, neboť puk k brance ani nedošel. Vůjtek nám po zápase sdělil, že hru pět na tři zatím netrénovali, ale to situaci pochopitelně nemění. Reprezentanti přesilovou hru musí rozebrat u videa a ukázat si co bylo špatně. Rozhodně musíme více střílet z modré, aby před brankou bylo neustále rušno. Nechme se překvapit, s čím přijde české mužstvo v nadcházejících zápasech. 

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč