Česká gólmanská trojice na MS v hokeji 2016 se začíná rýsovat

Michal Neuvirth
foto: photosthatrock/shutterstock.com
30. 3. 2016

Jednou z nejdůležitějších částí každého hokejového týmu je brankář. Odvážlivec, který se na 60 minut postaví do brankoviště a snaží se udržet gólový stav pro své mužstvo co nejpříznivější. Česko se může chlubit brankáři světové třídy, kteří předvádí své schopnosti ve všech zahraničních i domácích soutěžích. Kteří tři vyvolení by letos mohli odletět s českým národním týmem na MS v hokeji do Ruska, si povíme níže.

Čeští gólmani z NHL

Z malé středoevropské země pochází několik brankářů, kteří zdatně zastupují místa brankářských jedniček mezi světově uznávanými týmy z NHL. Mezi nejznámější patří Ondřej Pavelec, Petr Mrázek, nebo Michal Neuvirth. Nejpravděpodobněji se na mistroství světa v Rusku jeví start zkušeného Pavelce, který s Winnipegem do play-off nejspíše nepostoupí. Mrázek i Neuvirth můžou v květnu za oceánem stále bojovat se svými týmy o Stanley Cup. Pavelec za sebou má už čtyři velké mistrovství světa v hokeji, z toho dvě pro něj měly medailový konec. Rodák z Kladna poprvé oblékl český dres na MS v hokeji do osmnácti let v roce 2005. Tehdy s týmem skončil na turnaji, který se pořádal v České republice na prokletém čtvrtém místě. Stejně si vedl v seniorské reprezentaci opět v domácím prostředí i o deset let později. Doufejme, že v Rusku se mu s týmem na stupně vítězů už dosáhnout podaří.

Kvalitní brankáře může Vůjtek hledat i v jiných ligách

Do soupisky by se mohla zapsat i známá dvojka z KHL – Kovář a Salák. Pro oba dva gólmany sezona skončila v play-off. Oba zmiňovaní hráči posbírali v reprezentaci cenné zkušenosti a navíc ruské stadiony, hráče i publikum moc dobře znají. Další zajímavý brankář z kontinentální hokejové ligy je slávistický odchovanec Dominik Furch, který letos strávil sezonu stejně jako několik jeho českých spoluhráčů z pole (Sobotka, Kempný, Erat) v Omsku. Skvělý postup z prvního místo do play-off, ale následně ve čtvrtfinále překazila Omsku Ufa a všichni čtyři hráči mají momentálně po sezoně. Překvapit by na soupisce k MS v hokeji 2016 možná mohl i nějaký brankář z domácí soutěže, ale trenér Vůjtek nejspíše svěří české brankoviště do ověřených lapaček.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč