Česko bude v útoku na MS v hokeji 2016 spoléhat na prověřené hokejisty

Roman Cervenka
foto: Iurii Osadchi/Shutterstock.com
6. 4. 2016

V hokeji je bezesporu nejdůležitější dávat branky, proto má každý tým spoustu útočníků, kteří se snaží především dostat puk za záda brankáře druhého týmu. Česká republika vychovala opravdu hodně útočníků, kteří by mohli na MS v hokeji v Rusku obléknout český národní dres. Trenér Vůjtek určitě na soupisku zařadí zkušené a úspěšné útočníky z NHL i evropských lig. Těšit se možná ale můžeme i na méně známá jména.

Připojit by se měly hvězdy z NHL

Hokejistů, kteří mají český původ a tráví sezonu za oceánem v NHL je celkem dost. Hlavní otázkou ještě na nějakou dobu zůstává – kolik českých hokejek může ze zámoří přiletět reprezentovat svou vlast na MS v hokeji 2016? Stejně jako každý rok play-off a únava po náročné sezoně nedovolí účast na mistrovství světa v hokeji spoustě hráčů. Mezi nejvíce rozjeté hokejisty v zámoří patří například David Krejčí, který už desátou sezonu bojuje s Bostonem o Stanley Cup. Letos ovšem medvědi balancují pod poslední postupovou příčkou a jejich účast v play-off není vůbec jasná. Pokud by Bruins nepostoupili ani do osmifinále, znamenalo by to pro českou reprezentaci hned dvě možné posily – zmiňovaného Davida Krejčího a mladičkého Davida Pastrňáka. Mladík z Havířova oslaví v květnu teprve dvacáté narozeniny a na juniorské úrovni reprezentoval Českou republiku už několikrát. Zkušenosti z velkého mezinárodního hokeje mu ovšem stále chybí, letos by tedy mohl ukázat svůj talent konečně i v těchto hokejových končinách.

Útok na MS v hokeji podpoří i ověřená jména z KHL

Díky brzkému skončení sezony se i hráči z KHL, kteří do posledních chvil bojovali v play-off stihnou zregenerovat a v květnu na MS v hokeji v Moskvě znovu vpadnout na led. Na mysli máme například Jana Kováře, ten momentálně bojuje v dresu Magnitogorsku o titul mistra celé KHL. Další kvalitní útočník, který se pravděpodobně zapíše do české soupisky je Martin Erat, nebo Vladimír Sobotka, který by se na mistroství světa v hokeji objevil už potřetí. Z české Extraligy by mohl národní tým podpořit Roman Červenka, který předvádí celou sezonu v dresu Chomutova skvělý hokej.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč