Druhý přípravný zápas na Mistrovství světa v hokeji 2017 byl mnohem divočejší

Johansen Roy head coach of Norway
foto: URALSKIY IVAN/Shutterstock
16. 4. 2017

Norové v minulosti již několikrát ukázali, že je není radno podceňovat, a i naši reprezentaci již nejednou řádně potrápili. V paměti většiny fanoušků je jistě prohra 2:3 ze zlatého Mistrovství světa v hokeji 2010 v Německu.

Norové tehdy svým nasazením a nepříjemným stylem hry dokázali najít recept na partu kolem Jaromíra Jágra a kapitána Tomáše Rolinka, která si však i přes několik škobrtnutí, mezi něž patřila i zmíněná prohra s Norskem, nakonec došla pro senzační zlato.

 

Bylo tedy na místě očekávat, že Norsko může náš tým na začátek zápasové přípravy prověřit. Navíc striktně vzato nešlo o přátelské utkání ale zápas, který se započítává do tabulky Euro Hockey Challenge. Naše reprezentace se však ukázala v dobrém světle a v obou zápasech dokázala zvítězit.

Druhý přípravný zápas s Norskem jsme opět dovedli do vítězného konce

Zpět k druhému přípravnému utkání, které se odehrálo 13. dubna v chomutovské SD Aréně. Pro druhé utkání provedli trenéři několik změn, v brance nastoupil Dominik Furch a v první obraně nahradil Jakuba Jeřábka Jan Košťálek. Největší změny ale provedli trenéři v útočných formacích. Čtveřice Řepík, Vrána, Birner a Sekáč nahradila Zohornu, Radila, Říčku a Musila.

 

Češi začali svižně, na první branku si ale diváci museli počkat do 17. minuty, kdy dokonalá Birnerova přihrávka přesně nalezla hokejku Jana Koláře. V 19. minutě ujel české obraně Haga, jeho střela sice skončila na tyči Furchovy brány, Korterudova dorážka už ale síť minout nemohla. Velmi brzy po buly ve středovém kruhu ale Čechy dostal pohotovou tečí znovu do vedení Michal Řepík. Téměř celou druhou třetinu trvající čekání na uklidňující třetí gól ukončil až ve 39. minutě Tomáš Kundrátek.

 

Celých pět gólů nabídli hokejisté divákům ve třetí třetině, nejprve skóroval ve 43. minutě Vrána, následoval však další norský kontr v podobě Olsenova gólu. Hanzl a Kousal však definitivně vzali Norům jakékoliv myšlenky na vyrovnání. Olden tak již mohl v 53. minutě pouze snížit na konečných 6:3.

Další přípravné zápasy čekají reprezentaci v Německu

I přes tři inkasované góly se však v druhém zápase Norové zmohli na pouhých 10 střel oproti českým 36. Výkon českého týmu lze v tomto dvojzápase označit za sympatický, přesto jej však nelze přeceňovat, k úspěchu ve Francii a Německu je ještě daleko. 

 

Příští týden se naše reprezentace přesune do Německa, kde odehraje další dva přípravná utkání, po kterých budou následovat Carlson Hockey Games v Českých Budějovicích a potom už vše vypukne v Paříži a Kolíně nad Rýnem naostro. 

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč