Kromě mistrovství světa nás v roce 2016 čeká i světový pohár

Kanadska-vlajka.jpg
foto: MS v hokeji
9. 10. 2015

V roce 2016 nás nečeká pouze tradiční mistrovství světa v ledním hokeji, ale také světový pohár v tomto sportu. Tak si o tomto očekávaném turnaji, na kterém by se měli sejít nejlepší světoví hráči, pojďme něco říct.

Turnaj se bude konat od 17. září do 1. října a oproti tradičnímu MS v hokeji se jej nezúčastní pouze jednotlivé země, ale také dva mezinárodní výběry. Celkově se tak bude turnaj skládat z týmů České republiky, Finska, Ruska, Švédska, Kanady, Spojených států amerických, týmu Evropy a týmu Severní Ameriky.

Turnaj potrvá dva týdny, přičemž týmy mohou postoupit nejprve do semifinále a následně samozřejmě do finále. Celý šampionát se odehraje na jednom místě a to v hale Air Canada Centre, kde své domácí zápasy hraje Toronto Maple Leafs.

Složení skupin

Ve skupině A se budou nacházet týmy Kanady, České republiky, Spojených států amerických a výběr Evropy. V tomto výběru se budou nacházet hráči, kteří se narodili v Evropě a to mimo jednu ze čtyř zemí ze Starého kontinentu, jež se tohoto turnaje budou účastnit.

Ve skupině B se poté utkají zástupci Ruska, Švédska, Finska a výběru Severní Ameriky, jenž zase bude složen z mladých hráčů pocházejících ze Spojených států, popřípadě Kanady, kteří nejpozději 1. října 2016 dosáhnou 23 let. Díky tomuto systému tak v případě jednotlivých hráčů nedojde ke střetu zájmů.

Postup do semifinále a netradiční finále

Na turnaji není žádné čtvrtfinále a týmy tak postoupí rovnou do semifinále. Postupu se tedy dočkají dva nejlepší celky každé skupiny, přičemž v semifinálovém souboji dojde ke křížovému střetnutí. Tudíž první tým skupiny A změří síly s druhým týmem skupiny B a naopak. Samotné finále se poté odehraje na dva vítězné duely, díky čemuž turnaj skončí 29. září nebo v případě třetího duelu v sobotu 1. října.

Oproti tradičnímu MS v hokeji 2016, jež se uskuteční v Rusku, nabídne světový pohár řadu novinek a inovací, které by mohly mezinárodní měření sil trochu okořenit a divákům tak dodat nový impuls, proč takovéto turnaje sledovat.

 

Jak to nakonec dopadne, uvidíme v příštím roce.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč