Mistrovství světa v hokeji juniorů 2018. Kdo z českého výběru zatím září nejvíce?

ceska-vlajka-s-pukem.jpg
foto: Shutterstock
2. 1. 2018

Mistrovství světa mladíků do dvaceti let je v plném proudu. Základní skupiny jsou uzavřeny, český výběr obsadil druhé místo a jde ve čtvrtfinále na Finy! Které individuální výkony českých nadějí nás zaujaly zatím nejvíce?

Zatím nejde předjímat, jaké má český tým šance dosáhnout letos na medaile. Klíčový zápas přichází teprve v úterý 2. ledna, kdy naši mladíci změří síly s Finskem. Již teď se dá ale říci, že v kontextu posledních deseti mistrovství světa dvacetiletých hráčů tento výběr pod vedením trenéra Filipa Pešána podává velmi dobré výkony. Je zde celá řada individualit a tým má velkou útočnou sílu. Na šampionátech 2015 a 2016 česká reprezentace vstřelila v čtyřech zápasech základní skupiny shodně 12 gólů. Loni v Montrealu se čeští mladíci z branky radovali pouze devětkrát. Letos je ale vše jinak. Osmnáct gólů ve čtyřech zápasech!

Defenzíva bohužel poněkud zaostává. Patnáct obdržených gólů není pro naši obranu a především gólmany dobré vysvědčení. Není divu, že v našem výběru pěti nejlepších reprezentantů vyzdvihujeme až na jednu výjimku samé útočníky!

 

  1. Libor Hájek

Libor Hájek je právě tou jedinou výjimkou. S pěti body je nejproduktivnějším obráncem celého šampionátu! Navíc českému týmu vévodí i ve statistice +/-, kde se pyšní čtyřmi plusovými bodíky. Už to samo svědčí o skutečnosti, že jde o velmi platného obránce. Není nijak urostlý, ale má výborné čtení hry a je skvěle technicky vybaven. Typ beka, kterého i seniorská reprezentace dlouhodobě zoufale postrádá. Bude zajímavé sledovat, jestli si rodák z vesničky na Chrudimsku vybojuje místo v týmu NHL Tampa Bay Lightning, kde je v defenzívě velká konkurence.

  1. Filip Chytil

Sotva mu bylo osmnáct, už si zahrál NHL. Nakonec v dresu New York Rangers Filip Chytil odehrál jen dva zápasy – a to ještě jen po pár minutách – a zamířil na farmu. Je to ale jasný signál, že Rangers do budoucna s talentovaným mladíkem počítá. V AHL podává excelentní výkony a ani na turnaji mladíků v Buffalu to není špatné – Chytil už skóroval dvakrát a je také naším nejúspěšnějším centrem na vhazování.

  1. Daniel Kurovský

Odchovanec proslulé vítkovické hokejové školy neměl na rozdíl od některých svých kolegů před začátkem šampionátu tak velké jméno, o to příjemnějším překvapením jeho výkony jsou. Jeho styl hry dává vzpomenout na proslulé zbraně českého hokeje – technická vyspělost, skvělá práce s holí, drzost. Proti Rusům se vytasil s vynikající fintou, proti Švýcarům si připsal důležitý gól. Že bývá na ledě vidět, dokazuje ještě jedna statistika – nejtrestanější hráč turnaje...

  1. Martin Nečas

Je na něj vyvíjen asi největší tlak z českých mladíků. Je nejznámějším hráčem a hodně se od něj čeká. Martin Nečas zatím ale roli hvězdy zvládá. Na ledě jeho přítomnost působí jako vzpruha pro českou ofenzívu. Přináší do hry nápady, rozdává excelentní přihrávky. Zatím asi nejvydařenějším momentem byla jeho nahrávka Zadinovi v přesilovce proti Rusům, jejíž zásluhou Češi šli do vedení 3:2.

  1. Filip Zadina

Jeho hvězda roste rychle. Ani se neohřál v seniorském výběru Pardubic a už zamířil do zámoří, kde se na nové prostředí nepotřeboval dlouho adaptovat. V týmu Halifax Mooseheads hrajícím juniorskou ligu QMJHL platí za nejproduktivnějšího hráče. Formu si osmnáctiletý talent přivezl i do Buffala. V prvních čtyřech zápasech dal tři góly. Že by po delší době české levé křídlo, které má výjimečný čich na góly? Někoho takového bychom na olympiády a mistrovství světa v hokeji citelně potřebovali.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč