Možné posily na MS v hokeji 2016 z řad finalistů extraligy

Česko-Rusko.JPG
foto: Milan Fencl
27. 4. 2016

Česká nejvyšší hokejová liga již zná svého vítěze. Ve finále play-off na sebe narazila pražská Sparta a Bílí tygři z Liberce, kteří nakonec zvítězili 4 : 2 na zápasy. Mohli by někteří hráči těchto letos nejúspěšnějších českých klubů zakončit sezonu v české hokejové reprezentaci? Vladimír Vůjtek plánuje povolat do reprezentačních řad i vybrané hokejisty, kteří trávili sezonu v Česku. Pojďme se podívat, kteří hráči Sparty, nebo Liberce by mohli v květnu na MS v hokeji 2016 obléknout český dres.

Nejvíce gólů letos dává Sparta

Nejlépe se ve vyřazovací části české Extraligy daří sparťanskému útočníkovi Jaroslavu Hlinkovi, který vstřelil deset branek a na dalších sedm nahrál. Očekávat tohoto veterána, ale na MS v Moskvě nemá smysl, naposledy se na mistroství světa objevil v roce 2009 a návrat neplánuje. Kvalitní sezonu dohrává obránce Michal Barinka. Manžel dcery trenéra Hadamczika naposledy reprezentoval své rodné Česko na Zimních olympijských hrách v Soči (2014). Pokud by Vůjtek do svých sestav chtěl zakombinovat rozehraného a zkušeného obránce, rozhodně by Barinka nemusel být špatnou volbou. Hokejistů, kteří by se hodili na post obránce je však daleko více a konkurence je tak pro Barinku veliká. 

Liberec poprvé ve finále

Tým severočeského Liberce letos hrál celou sezonu výborný hokej, v základní části prohrál jen 11 zápasů z celkových 52 a podle očekávání dokráčel tým bílých tygrů až do finále. Co se týče formy hráčů, tak velice dobrou sezonu odehrává útočník první liberecké formace a šampion z MS v hokeji 2010 Petr Vampola. O návratu čtyřiatřicetiletého hokejisty mezi kolegy do reprezentace můžeme jen spekulovat, ale objevit by se v Moskvě mohl. Pokud by měl Vampolovi v reprezentaci letos pomáhat nějaký spoluhráč z Liberce, mohl by to být Michal Birner, který podobně jako Petr odehrál v barvách Liberce vydařenou sezonu. Birner navíc v únoru stihl odehrát v rámci Euro Hockey Tour dvě úvodní utkání proti Rusku, českému týmu pomohl jednou asistencí. Je tedy vidět, že trenér Vladimír Vůjtek o libereckém útočníkovi přemýšlí a jeho účast na mistrovství světa v hokeji v Rusku je stále možná.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč