MS v hokeji 2016 bude hostit Petrohrad a Moskva, známe už i maskota

Česko-Rusko.JPG
foto: Milan Fencl
16. 7. 2015

V roce 2016 se z Prahy a Ostravy přesune Mistroství světa v hokeji do ruských měst Moskvy a Petrohradu. V květnu se do těchto metropolí nahrnou tisíce hokejových fanoušků, kteří do Ruska přicestují ze všech koutů světa. 

Největší zájem o toto mistroství ale očekáváme především u domácího publika. Atmosféru na stadionech i mimo ně bude doplňovat nový maskot, kterým se stal pes Lajka.                                

Na mezinárodní hokej do Moskvy a Petrohradu

 

Ruská hokejová federace rozhodla po vzoru předchozích úspěšných šampionátů pořádat mistroství také ve dvou městech, konkrétně v Petrohradu a Moskvě. V první zmíněné metropoli odehrají minimálně základní část týmy rozlosované ve skupině A – Kanada, Finsko, USA, Slovensko, Bělorusko, Francie, Německo, Maďarsko. V hlavním ruském městě se v Megasport aréně kromě domácích hokejistů předvedou také – Švédsko, Česko, Švýcarsko, Lotyšsko, Norsko, Dánsko, Kazachstán. Samostatně už obě města Mistroství světa v hokeji pořádala, nejprve v roce 2000 Petrohrad a o sedm let později Moskva, letos si povinnosti hostitele rozdělí a budou se snažit do arén přilákat co nejvíce fanoušků. Když si připomeneme tyto dva zmíněné světové šampionáty, tak ani jeden z nich nedopadl pro Rusko podle představ. V Moskvě (2000) nedokázalo družstvo Sborné postoupit ani z osmifinálové skupiny, naopak Česká republika mohla oslavovat další titul mistrů světa! Hokejové dějiny v Petrohradu (2007) psaly především ze začátku turnaje trochu jiný příběh, ruský tým byl suverénní a vyhrával všechny zápasy, v osmifinále ovšem podlehl Finsku a toto jediné zaváhání stálo ruské hokejisty finálový zápas, nakonec vybojovali alespoň bronzové placky.

Maskot pro MS v hokeji 2016 je opravdu originální

Ruští občané navrhovali za maskota nejrůznější postavy, které by charakterizovali ruský národ. Mezinárodní hokejová federace společně s Ruskou hokejovou federací vybrali návrh obyčejné ruské občanky, která za maskota pro domácí šampionát chtěla vesmírného psa – Lajku. Maskot má už teď velký úspěch a skvěle reprezentuje ruský národ.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč