MS v hokeji 2016 bude už 80. v pořadí

První světový šampionát v ledním hokeji se konal už v roce 1920 jako součást olympijských her. Po šestadevadesáti letech se mistroství světa v hokeji přesouvá do Ruska, konkrétněji do Moskvy a Petrohradu. Pojďme se společně podívat, jak by nejbližší mistroství mohlo vypadat.

Vše se odehraje v Moskvě a Petrohradu
V Moskvě se kromě předposledního mistroství světa, které pořádalo Rusko v roce 2000, hraje pokaždé. Letos se k hlavnímu městu Ruska přidá Petrohrad, který právě nahrazoval Moskvu na zmiňovaném šampionátu v roce 2000. V Moskvě se budou všechny zápasy odehrávat v Megasport Aréně, neboli Chodynka. Tato aréna byla postavena právě pro předchozí MS v hokeji pořádané v Rusku v roce 2007. Po tomto turnaji se stala nová aréna domácím stadionem klubu Dynamo Moskva a v roce 2011 se na něm pořádalo mistroství světa v krasobruslení. Tato moskevská aréna pojme 12 126 diváků. Druhá aréna se nachází v Petrohradu, nese název Ledový palác. Petrohradská hokejová aréna byla otevřena v roce 2000 a konal se zde již několikrát zmiňovaný světový turnaj v roce 2000. Aréna stála přes 60 milionů dolarů, pojme 12300 fanoušků a od roku 2005 v ní sídlí další klub KHL – Petrohrad (Saint Petersburg).
Maskot bude pes Lajka
V Česku byli poprvé v historii mistroství světa v hokeji maskoti hned dva. Bob a Bobek se stali jednou z velkých ikon posledního světového šampionátu a bavili všechny fanoušky bez rozdílu národnosti. Králíci zahltili internet, televizi, noviny i Pražské a Ostravské ulice kam vyráželi na výlety. Nejvíce je ale samozřejmě bylo vidět v pražské O2 aréně a ostravské ČEZ aréně, kde společně s publikem skotačili po celý zápas a možná ještě daleko déle. Po této velmi úspěšné dvojici nastupuje na MS v hokeji 2016 v Moskvě a Petrohradu jedna ze zvířecích ikon Ruska i bývalého Sovětského svazu – vesmírný pes Lajka. Jak jistě víte, Lajka byla fenka odchycená z moskevských ulic a jako první živý tvor se v roce 1957 dostala na oběžnou dráhu. Tohoto zajímavého maskota navrhla Natalia Petukhova, která si za svůj návrh vysloužila odměnu 200 000 rublů.
