Nepřesvědčivý výkon. Čeští hokejisté na úvod utrpěli vítězství nad výběrem Korey

Pavel_Francouz_2.JPG
foto: Milan Fencl
16. 2. 2018

Korejci jsou známí jako pohostinný národ, ale ve čtvrtečním utkání olympijského turnaje v Kangnung Hockey Center rozhodně nechtěli českým hokejistům nic darovat. Při své premiéře mezi hokejovou smetánkou předvedli domácí hráči fantastický výkon za hranicí svých možností. Dokonce vstřelili první gól, na nějž dokázali zareagovat jen Kovář s Řepíkem. Výsledkem tedy byla utrápená české výhra 2:1.

Bizarní fanouškovský kotel

Zvláštní fandění bude asi tím, na co budou čeští hráči vzpomínat asi nejvíce. Z jedné strany korejské hráče podporovali fanoušci žijící na jižní straně 38. rovnoběžky: halu po celých 60 minut rozeznívalo spontánní výskání, pištění a skandování. Za brankou hájenou Pavlem Francouzem pak stál jednolitý sbor severokorejských fanynek, po většinu času předvádějící robotické pohyby a zpívající národní písně, žel v tom hluku absolutně neslyšitelné.

Utkání rozhodla první třetina

Korejskou extázi odpálila osmá minuta, kdy Francouz nezachytil pohotovou střelu Min Ho-Choa. Čeští hokejisté odpověděli rychle. Ve 12. minutě přišla přesilová hra, při níž vyrovnal Jan Kovář po krásné přihrávce Michala Řepíka. Kovářovi se starty turnajů daří – dokázal bodovat v každém z posledních dvou mistrovství světa v hokeji. O čtyři minuty později vstřelil gól Řepík, který se pro změnu prosadil v oslabení. To bylo z hlediska zápasu vše podstatné - Češi ani Korejci další gól do konce zápasu nepřidali.

Opět se projevila žalostná střelecká produktivita

Češi opět prokázali, že jim poslední dobou činí problém skórovat. Na korejskou branku vystřelili čtyřicetkrát, 38 pokusů ale pokryl výborný gólman Dalton.

Na Čechy čeká v sobotu Kanada, poslední utkání skupiny odehraje reprezentační výběr proti Švýcarsku v pondělí.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
700 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
150 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
700 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
150 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč