Olympijský turnaj odstartovaly dva výsledky z říše snů!

Slovakia
foto: Iurii Osadchi/Shutterstock.com
15. 2. 2018

Hokejový turnaj olympijských her odstartoval! Po mnoha letech se hokejová smetánka schází na vrcholném turnaji bez účasti hokejistů NHL – vždyť i na mistrovství světa v hokeji jsme si již zvykli vídat v hlavní roli hráče nejprestižnější světové soutěže.

Tentokrát ale boje o medaile svádí méně známí hráči a proto je docela možné, že se na turnaji zrodí hodně překvapivých výsledků. První dva přinesl hned první hrací den.

Alpská zemička porazila Spojené státy americké v prodloužení

Miliónový národ s hrstkou profesionálních hokejistů vyzval semifinalisty obou posledních olympiád. Slovinsko proti Američanům dlouho táhlo za kratší provaz. Po brankách obránce O´Neilla a mladého útočníka Greenwaye Američané ještě patnáct minut před koncem vedli 2:0. Jenže ve 46. minutě utkání zdramatizovala Urbasova šikovná teč Zapolského střely. Za stavu 2:1 Slovinci odvolali gólmana a vyplatilo se – kapitán Muršak se nejlépe zorientoval v mumraji před brankou a vyrovnal. Prodloužení potom netrvalo dlouho. Opět Jan Muršak zápas ukončil gólem v druhé minutě nastavení.

Za dohledu českého rozhodčího Hribika hokejový tým Slovinska vybojoval největší vítězství historie. Vyhráli 3:2 v prodloužení.

Ruský medvěd na úvod velmi krotký. Slovensko zvítězilo 3:2

V zápase olympijských sportovců Ruska a Slovenska diváci sledovali prakticky stejný průběh utkání. I zde si favorit vybudoval dvougólový náskok a i zde slibnou pozici neudržel. Slovákům se dokonce podařilo utkání otočit ještě v normální hrací době.

Za Rusy se netrefila žádná z hvězd – ostrostřelce Kovalčuka, Mozjakina či Šipačova nahradili Gavrikov a Kaprizov. Ti Rusům přinesli dvougólové vedení už po pěti minutách. Slováci ale zareagovali včas. Ölvecký a Bakoš vyrovnali ještě do první sirény. Rusům pak viditelně ztěžkly nohy. Jako by si před zápasem ani nepřipouštěli, že by je soupeř přehrál, nyní byli Rusové nervózní. Po další dvě třetiny si Slováci poctivě budovali převahu a šance. Logickým důsledkem pak byl Čerešňákův gól v 49. minutě, na nějž už Rusové neodpověděli.

Slováci a Slovinci tak po prvním dni společně vedou skupinu B před USA a před Ruskem.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
700 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
150 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
700 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
150 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč