Shrnutí MS v hokeji 2016 juniorů – Finové příjemně překvapili, Češi opět propadli

MS v hokeji
foto: ms-vhokeji.cz
9. 1. 2016

Je tomu teprve pár dní, co skončilo mistrovství světa juniorů. A to s překvapivým výsledkem, neboť vítězi turnaje se stali mladí Finové, kteří dokázali vystoupat až na samotný vrchol i přes těžké zápasy, které zejména v play-off odehráli. A co dalšího nám ještě přineslo MS v hokeji 2016 juniorů?

Český neúspěch

Stejně jako tomu bylo v posledních čtyřech letech, tak stejně tomu bylo i letos. Čeští hokejisté se sice dokázali probojovat do vyřazovacích bojů a vyhnuli se tak baráži, ale to bylo z jejich strany víceméně vše. Ve čtvrtfinále MS v hokeji narazili na silné Spojené státy americké a rozdíl obou zemí byl znatelný.

Američané nakonec vyhráli pohodlně 7:0 a bez potíží dokráčeli mezi nejlepší čtveřicí. Shodou náhod, úplně stejným výsledkem skončilo i vzájemné utkání obou týmu v roce 2013, kdy mladí Američané taktéž vyřadili české oponenty již ve čtvrtfinále a s debaklem.

Finský vzestup

Ještě v roce 2013 zachraňovali finští junioři účast mezi elitou až v baráži. Od následujícího roku šli ovšem jejich výkony neustále nahoru. Šampiony se stali již v roce 2014 a loňský neúspěch, kdy byli vyřazeni v severském derby již ve čtvrtfinále, napravili zase letos. Po roční pauze se totiž vrátili zpět na samý vrchol. A to i přesto, že jen v play-off jim v cestě stály tři silné týmy – Kanada, Švédsko a Rusko.

Všechny tyto zápasy sice byly velice vyrovnané, ale finští mladíci byli pokaždé o jednu branku lepší a nakonec tak zcela oprávněně zvedli nad hlavu pohár pro hokejové šampiony v kategorii juniorů.

Propad mužstev ze zámoří

Zatímco Finové letos na MS v hokeji příjemně překvapili, tak o mužstvech Kanady a Spojených států se to říci nedá. Nelze říci, že tyto dva týmy hrály vyloženě špatně, ale rozhodně nepředvedly to, co se od nich očekávalo. Zejména zklamala především Kanada, která předvedla zaváhání již ve skupině se Švýcarskem a následně vypadla již ve čtvrtfinále. V tom narazila na Finsko, a i když utkání nabídlo celkem 11 branek, tak o jednu lépe na to byli Finové, kteří vyhráli 6:5. A to i přesto, že v zápase dvakrát prohrávali.

 

Juniorské mistrovství světa tak máme za sebou a nyní již nezbývá nic jiného, než se těšit na nadcházející MS v hokeji 2016 v Moskvě a Petrohradě.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč