Souboje o medaile? 16 obdržených gólů ve dvou zápasech. Mladí Češi si pokazili dojem

Ceska-stridacka.JPG
foto: Milan Fencl
9. 1. 2018

Hodnotit účast českých juniorů na mistrovství světa v hokeji je po posledních dvou zápasech poměrně složité. Na výborné výkony ze základní skupiny a ze semifinále padá stín z posledních dvou utkání šampionátu. 2:7 proti Kanadě, 3:9 proti USA – a medailový sen se rozplývá.

Role se na MS v hokeji juniorů obrátily

Alespoň záblesk naděje, že český hokej za dalšími favority přece jen nezaostává, nemilosrdně rozmetla mocná vlna ze zámoří. Ačkoliv v obou zápasech měli Češi celkem solidní nástup, proti Kanadě dokonce chvíli vedli, nakonec byli čeští talenti zahnáni do pasti nekompromisních kombinací, rychlých kliček a šikovných střel soupeřů. „Kanada hokej vymyslela, ale Češi ho dovedli k dokonalosti,“ zní okřídlený výrok otištěný v deníku Calgary Sun krátce po českém triumfu v Naganu. Při pohledu na současné výkony reprezentantů – jedno jestli juniorských či seniorských - v zápasech proti Kanaďanům nebo Američanům bije do očí, jak se role vyměnily. Zatímco zámořské celky jako by tento český koncept převzaly a z nadšením dodávají hře ještě více technických fines, ještě více rychlosti, vtipu a nápadu, Češi se stále více uchylují k silovému, poněkud stereotypnímu hokeji, který razili v 90. letech právě severoameričtí rivalové.

 

Povstanou noví hrdinové?

Nezbývá než doufat, že povstanou noví hrdinové! Ostatně, už tento celek s bramborovými medailemi na hrudi předvedl pár klenotů. Není nepravděpodobné, že v Zadinovi najde český hokej nového Hejduka, v Hájkovi nového Hamrlíka, v Nečasovi nového Straku a v Reichelovi... nového Reichela. Je třeba po utrpěných debaklech neupadnout do frustrace. Na západě hokejisté dospívají neuvěřitelně rychle, ale stačí trpělivost a i z českých mládenců mohou vyrůst hokejové superhvězdy.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč