Týmy ze zámoří se chystají na MS v hokeji 2016

Sidney Crosby
foto: photosthatrock/shutterstock.com
23. 3. 2016

Mezi tradiční účastníky mistroství světa v hokeji patří týmy Kanady a USA. Reprezentační soupisky obou států již tradičně ovlivní nejatraktivnější hokejová liga na světě – NHL, ve kterém hraje většina hráčů, které trenéři obou reprezentací chtějí dostat do národních dresů.

Kanada se pokusí obhájit zlato z loňského MS v hokeji

Kanada minulý rok na MS v hokeji v Praze po pětiletém medailovém půstu získala zlaté medaile. Celým turnajem prošlo mužstvo javorových listů bez ztráty jediného bodu a nastřílelo úctyhodných 66 branek v 10ti zápasech. Minulý rok však trenér McLellan mohl na soupisku zapsat jména jako Crosby, Seguin, Giroux, Spezza, nebo Burns. Letos by jistě kanadský kouč rád sestavil podobně zvučný tým, bránit mu však jako každý rok bude play-off NHL a únava hráčů po náročné sezoně. V Rusku bychom v kanadských barvách měli vidět například Taylora Halla, který sice v Edmontonu předvádí skvělý hokej, ale jeho tým se ani letos do play-off NHL nedostane. Nejproduktivnější hráč Oilers se ukázal ve skvělé formě i minulý rok v České republice, kde nastřílel celkem sedm branek a na dalších pět nahrál.

Medaile by za oceán chtělo přivézt i USA

I tým hvězd a pruhů v České republice získal medaile. Dokázal zvítězit nad domácím Českem v boji o bronz. Američané nejsou na mezinárodní úrovni tak úspěšní jako například sousedé z Kanady. Za posledních 30 let dokázalo USA získat cenné kovy jen čtyřikrát (pokaždé bronz). Americký tým ale vždy dokáže bojovat i s největšími favority celého turnaje a často i úspěšně. Odhadnout mužstvo Spojených států bývá pro většinu jejich soupeřů opravdu složité. Sestava týmu se samozřejmě stejně jako u Kanady odvíjí od průběhu sezony v NHL, už se ale téměř jistě můžeme těšit na některé vybrané hráče, kterým okolnosti dovolí do Ruska odletět. Jedná se například o kapitána z minulého ročníku MS v hokeji – Hendrickse, který momentálně hraje za již zmiňovaný Edmonton. Zajímavým hráčem do soupisky Spojených států by mohl být také Gaudreau. Mladý útočník Calgary, který letos v kanadském bodování konkuruje hráčům jako Crosby, Kuzněcov, nebo Seguin.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč