Velká Francouzova revoluce! Fenomenální brankář zlomil letité čtvrtfinálové prokletí

Pavel Francouz.jpg
foto: Milan Fencl
22. 2. 2018

Organizátoři olympijského turnaje by bývali mohli po prvním čtvrtfinálovém utkání olympijského turnaje zahrát na počest vítězů Marseillaisu. O postupujícím do semifinále totiž rozhodl Francouz. Jde ale samozřejmě o českého brankáře Pavla Francouze, nejlepšího hráče zápasu. Američané potvrzující v zápase rostoucí turnajovou formu nakonec museli skousnout porážku. Naopak Češi po dvou předchozích čtvrtfinálových zklamáních mohou konečně vyhlížet boje o medaile.

Český hrdina dostal dva góly po nenápadných akcích

Francouz měl přitom v zápase spíše smůlu. Zatímco jeho spoluhráči vyvíjeli takřka po celý zápas na americké protihráče tlak, on příliš práce neměl. V prvních dvou třetinách čelil pouhým třinácti střelám, pustil z nich ale dva góly. Obě americké branky se zrodily z nenápadných situací, které následovaly po vytrvalém náporu na Francouzova kolegu, brankáře Ryana Zapolského. Jakoby našel Pavel Francouz pevnou půdu pod nohama až ve třetí třetině a v prodloužení, kdy se hra vyrovnala. Američané si začali vytvářet obrovské šance a Francouz tak byl v neustálé pohotovosti. Hlavně v této fázi hry předváděl úžasné zákroky.

 

Vytrvalý tlak versus rychlé brejky

Ale popořádku. První gól hry vstřelil v sedmé minutě Donato, nejlepší americký střelec, krátce poté, co jeho mužstvo ubránilo vynikající českou přesilovku. Češi odpověděli o osm minut později, kdy po šlégrovsku napálil puk od modré obránce Kolář. 1:1.

Ve druhé třetině Američané nevěděli, kam dřív skočit. Šňůru obrovských šancí ukončil další nechytatelnou bombou Kundrátek. Ve 29. minutě to bylo 2:1, a to ještě krátce po vstřelení gólu dostal český tým další přesilovku. Avšak místo navýšení náskoku a tím pádem uklidnění hry přišla studená sprcha. Rychlý brejk a vyrovnání Jima Slatera.

 

Vzpomínka na Dominika Haška

3. třetina a prodloužení byly ve znamení rostoucí české nervozity – jako by si česká reprezentace připomněla všechny bolestivé porážky, které jí v nedávných letech americký tým připravil, ať už na olympiádě v Sochi, nebo na mistrovství světa v hokeji. Američanům naopak narostla křídla a výsledkem bylo několik již výše zmíněných šancí, které ale Francouz pochytal. To nejlepší si ale litvínovský patriot schoval na nájezdy. Jako Hašek před dvaceti lety vychytal pět z pěti. Na druhé straně se jako jediný zaskvěl Petr Koukal a to Čechům stačilo.

V pátek je tady semifinále a v něm čeká výběr olympijských atletů Ruska!

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč