Vítězství v přípravě před MS v hokeji 2016 číslo čtyři! Češi proti Finům konečně uspěli

Pekka Rinne
foto: URALSKIY IVAN/Shutterstock
22. 4. 2016

Ve čtvrtek jsme odehráli další přípravné utkání před nadcházejícím MS v hokeji 2016. Čeští hokejisté se utkali s reprezentací Finska. Utkání se hrálo na hokejovém stadionu v Oulu, v rámci Euro Hockey Tour. Češi se během letošní sezóny střetli s Finy již dvakrát a v obou případech svým sokům podlehli. Ve středu ovšem reprezentanti s jistým Furchem v bráně našli recept na vítězství a na třetí pokus porazili reprezentanty Finska 2:3. Česká soupiska byla doplněna o dvě posily ze zámořské NHL. K týmu se připojili Michal Jordán a Jiří Sekáč. Středeční utkání sledovalo bezmála 6 tisíc diváků.

Premiérová trefa pro Kempného

Úvod zápasu patřil hráčům Suomi. První tvrdý pokus Kukkonena musel Furch likvidovat hned v první minutě, o chvíli později zneškodnil také střelu Jormakky. První ale udeřili Češi. V sedmé minutě proměnil excelentní přihrávku Kempného Lukáš Kašpar 0:1. Finové odpověděli o pouhé čtyři minuty později, kdy Jere Sallinen svému bratrovi Tomimu poslal kotouč přesně na hokejku a ten Furcha překonal hravě 1:1. Ke konci první třetiny se z prvního reprezentačního gólu radoval Michal Kempný, který 52 sekund před vypršením první dvacetiminutovky poslal kotouč od modré až za Koskinenova záda. Do kabin hráči odcházeli za stavu 1:2 

Úvod druhé třetiny ovládli opět Finové

Třetinu číslo dvě ze startu ovládli opět Finové. Branku z výborné příležitosti nejprve netrefil Granlund, několik okamžiku poté obdržel Jiří Sekáč čtyři trestné minuty za krvavé zranění jednoho z finských hráčů.  Češi se v oslabení dokázali bránit 70 sekund. Přesilovou hru po chytré zadovce od Granlunda proměnil talentovaný Sebastian Ah 2:2. Podle pravidel přesilová hra Finů pokračovala, ovšem Finové už skórovat nedokázali, na rozdíl od Čechů. Lukáš Kašpar v oslabení uprchl a po faulu následovalo trestné střílení. Kašpar nájezd provedl chytře, počkal si a Koskinenovi propašoval puk mezi betony až do brány 2:3. 

Neodbytný Pyörälä a skvělý Furch

V třetí třetině jsme měli možnost sledovat souboj mezi Dominikem Furchem a Mikou Pyörälem, který svou aktivní hrou a tvrdými střelami několikrát prověřil reflexy našeho brankáře. Český brankář předváděl v závěrečné dvacetiminutovce jeden brilantní zákrok za druhým. I přes velký tlak Finů, branku neobdržel. Hokejová reprezentace si tak po závěrečné siréně mohla celkově po čtvrté poslechnout českou hymnu na počest vítězství. 

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč