Závěrečné zápasy skupinové fáze Mistrovství světa v hokeji 2017

Sergei Shirokov
foto: URALSKIY IVAN/Shutterstock
17. 5. 2017

Úterní zápasy uzavíraly skupinovou část MS v hokeji 2017. Mezi šesticí utkání bylo možné najít kromě zápasu našeho týmu se Švýcarskem i další velice zajímavé zápasy včetně přímého souboje Německa s Lotyšskem o postup či lahůdky v podobě zápasu Ruska se Spojenými státy.

Skupina A – Kolín nad Rýnem

Pro Slovensko znamenal zápas se Švédskem loučení se šampionátem, na který by raději zapomněli. I když se i díky pomoci Dánska v elitní skupině udrželi, výkony slovenského týmu demonstrovaly krizi, ve které se na Slovensku hokej nachází. Se Švédy prohráli 2:4 a se sedmi utkání tak Slováci prohráli plných šest.

 

Bitvu o první místo ve skupině A spolu svedli hráči Ruska a USA. Po krásném zápase se radovali Američané, kteří dokázali Rusy porazit po třetinách 0:1, 3:2, 2:0 a skupinu tak vyhráli. Rusové budou ve čtvrtfinále nakonec soupeřem českého týmu.

 

Jeden z vrcholů celého hracího dne nabídl zápas domácích Němců s Lotyši. Jednalo se o přímý souboj o postup do čtvrtfinále a zápas podle toho vypadal. Němci vedli 2:0, Lotyši dokázali srovnat a pak se dostat do vedení. Němci srovnávali až v závěru utkání. Drama rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých si právo vyzvat ve čtvrtek Kanadu vybojovali Němci.

 

Skupina B – Paříž

V zápase Norska s Běloruskem již nešlo ani o udržení ani o postup, přesto se hrál poměrně zajímavý hokej, který nepostrádal drama. Po bezbrankové první třetině si diváci užili pěkný souboj o konečné umístění na turnaji, který zvládli lépe Bělorusové, když vydřeli výhru 4:3.

 

Souboj České republiky a Švýcarska byl soubojem o druhé místo ve skupině. Bohužel, po výhře 3:1 se na něj posunuli Švýcaři a Češi museli čekat na výsledek zápasu Kanada – Finsko aby se dozvěděli, půjdou-li do play-off z třetího či čtvrtého místa.

 

Z českého pohledu byl zápas Kanady s Finskem vrcholně zajímavý, neboť měl po porážce od Švýcarů rozhodnout o našem konečném umístění. Kanada v něm potvrdila roli favorita a Finy porazila 5:2. S přehledem tedy vyhrála skupinu, Finsko postoupí do čtvrtfinále ze čtvrtého místa.

 

 

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč